طراحی وب

طراحی وب چه کاربردی دارد

با پیشرفت وب و هنر طراحی وب در اینترنت نمایش داده می‌شوند اشاره دارد و  به جنبه‌های تجربه کاربر در توسعه وب سایت اشاره دارد.

طراحی وب چیست ؟

اگر در دنیای وب تازه کار هستید و یا به تازه وارد دنیای برنامه نویسی شده اید حتما واژه‌ی طراحی وب را چندین بار شنیده اید. و حتما سوال برایتان پیش آمده است که طراحی وب چییست و به چه درد میخورد. شاید هم نتوانسته اید تفاوت بین واژه ی طراحی وب با برنامه نویسی وب را  درک کنید.

طراحی وب با برنامه نویسی را اشتباه نگیرید

طراحی وب : مجموعه ای از قواعد که برای نگهداری سایت استفاده میشود و طراحی وب تاکید بیشتری بر جنبه ها ظاهری سایت را دارد و یکی از مراحل طراحی وب می باشد و چیدمان و ساختار را تعیین میکند تا کاربرپسند باشد و بهبود تعامل کاربر با سایت را بهبود میبخشد  و طاهر زیبای طاهری سایت را ایجاد میکند چیزی که کاربر آن را در صفحه مانیتور میبیند واقع کار اصلی یک طراح وب، طراحی چیزهایی است که کاربران به صورت مستقیم در ارتباط هستند و آن‌را در مانیتور خود مشاهده میکنند.

اما برنامه نویسی : برنامه نویسی متفاوت است یک برنامه نویس کدهایی مینویسد کاربر نمیتواند ببیند و کد ها تاثییری روی طاهر سایت ندارد در پشت صحنه اجرا میشود نیمی از جعیت مردم حدود 3.5میلیارد نفر کاربراینترنت می باشند و ساختن یک سایت میتواند نقش مهم و به سزایی در زندگی و کسب وکار ما داشته باشد مثال مقالات را از پایگاه داده یا دیتابیس در پشت صحنه میگیرند و به کاربر نشان میدهند.

سایت های آنلاین ممکنه راه ساده برای یک سایت باشد اما برای داشتن یک سایت حرفه ای که تنظیمات آن به دلخواه خود میباشد، وجه بهتری از شما به کاربران نشان خواهد داد.

پس برای طراحی وب در درجه اول به مهارت های طراحی و بعد کد نویسی و برای برنامه نویسی وب ، باید تخصص کامل در کد نویسی داشته باشید این دو حوزه جذابیت های خود را دارند و با توجه به مهارت و کسب کار خود و انتظاری که از شغل خود دارید در این زمینه میتوانید به کسب و کار بپردازید.

تجارت الکترونیک

طراحی وب

وب چیست ؟

وب یا همان شبکه جهانی یا World Wide Web که به خیلی از مردم آن را به نام  www می شناسند و می نامند، و این همان چیزی است که امروزه به آن اینترنت میگوییم. او امروزه از طریق یک مرورگر و با اتصال به این شبکه‌ی جهانی، میتوانیم به تمام اطلاعات که نیاز داریم  دسترسی داشته باشیم.

اگر بخواهیم ساده بیان کنیم کافی است، که بدانیم اینترنت محلی از داده‌هاست که میتوانیم به آن متصل شویم.

وب سایت چیست ؟

در دنیای آنلاین ابزارهایی در اختیار ما قرار داده شده است، که با استفاده از آن‌ها میتوانیم سایت‌مان را ابتدا بسازیم و سپس آن‌را زیبا کنیم.

برای مثال : در دنیای واقعی، ابتدا باغی را میخریم یا اجاره میکنیم، سپس با استفاده از بذر، نهال درخت ،شخم زدن خاک ، ونهال گل و ……..آن را درست میکنیم   و در مرحله‌ی آخر با مراقبت از گیاهان و ساختن استخر و کاشتن گل و گلدان  و… آن را زیبا میکنیم. در دنیای وب نیز دقیقا به همین شکل است. ابتدا سایت‌مان را میسازیم، و سپس با استفاده از ابزارهایی که در اختیار داریم  آن‌را زیبا میکنیم، هر آن چیزی که کمک کند تا وبسایت ما بهتر و زیباتر دیده شود را طراحی وب میگویم

یک طراح وب مشخص میکند که یک وبسایت متن ها، عکس ها، لینک ها و… به چه شکل نمایش داده شوند و محل هرکدام از بخش های سایت مثل لوگو، مقالات، منو و… در کجای صفحه وب قرار بگیرد.

زبان طراحی وب

  • HTML یا HTML5
  • CSS یا CSS3
  • جاوا اسکریپت
  • جی کوئری

برای داشتن یک وب سایت و برای ارائه خدمات ، محصولات و یا توانائیها در دنیای امروز لازم و ضروری به نظر میرسد

برای اطلاعات و راهنمایی در را اندازی وب سایت خود با واحد پشتیبانی تجارت الکترونیک پارسه تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *