نقش مربی کسب و کار در توسعه فروش مشاغل

نقش مربی کسب و کار در توسعه فروش مشاغل، هدف بیزنس کوچینگ (مربی گری کسب و کار)، کمک به صاحبان مشاغل و کارکنان آنها، با هدف دستیابی به پتانسیل کامل و حداکثری است.

یک مربی کسب و کار میتواند، هم در کارهای عملی روزانه شرکت و هم در برنامه ریزی و اجرای استراتژی کسب و کار به کارآفرینان کمک کند.

همه چیز در مورد راه اندازی و اداره یک کسب و کار، در واقع آن چیزی است که درمورد خودتان و دنیایتان باید بیاموزید. داشتن کسی برای مشاوره، راهنمایی و مسئولیت پذیری، میتواند تفاوت عمده ای ایجاد کند.

نقش مربی کسب و کار در توسعه فروش مشاغل

مربی کسب و کار کیست؟

مربی کسب و کار متخصصی است که به کارآفرینان و سایر افراد عالی رتبه در کسب و کار کمک میکند، تا به طور مؤثرتری به اهداف والای خود برسند.

دیدگاه بیرونی یک مربی میتواند به مدیران شرکت ها کمک کند، تا قضاوت آگاهانه تری داشته باشند. آنها با ارائه استراتژیهای رشد، بازخوردها و مشاوره های انفرادی، به کسب و کارها کمک میکنند تا گسترش پیدا کنند

و درآمد بیشتری کسب کنند. آنها برای این کار، ابزارها، مهارت ها و دانش های صنعتی مختلفی را پیشنهاد میدهند. کارآفرینانی که گرفتار شده ‏اند و نمیدانند در آینده چه کارهایی را باید و نباید انجام دهند، میتوانند از راهنماییهای یک مربی کسب‌وکار بهره ببرند، و خود را نجات دهند.

نقش مربی کسب و کار چیست؟

طیف وسیعی از وظایف ممکن است، در دایره تعهدات یک مربی کسب و کار باشد. برخی از وظایف مربی کسب و کار به شرح زیر است:

  • مشاوره دادن به مشتریان در مورد استراتژی ها و ایده های جدید.
  • حفظ انرژی انجام کارها برای کسب و کارها
  • درک چشم اندازهای مشتری و اهداف بلند مدت از طریق ارتباط مداوم حضوری و تلفنی.
  • کمک در ایجاد طرح های تجاری، اهداف و استراتژی های بیزنس برای مشتریان.
  • کمک به توسعه نقاط قوت و برطف کردن کاستی های مشتری.
  • کمک به مشتریان برای توسعه و گسترش تجارت خود، با استفاده از نقاط قوت و استعدادهای منحصر به فرد آنها.
  • پیگیری پیشرفت شرکت و ابداع راه هایی برای بهبود آن.
  • تجزیه و تحلیل دستاوردها و یا شکست های شرکت، براساس برنامه‏ های استراتژیک آن.

مزایای بیزنس کوچینگ برای کارآفرینان

بیزنس کوچینگ مزایای بی شماری برای صاحبان کسب و کار و کارآفرینان دارد. از جمله:

زمان بیشتری برای کار روی اهداف تجاری خود خواهید داشت

کارآفرینان اغلب بر این باورند که زمان کافی برای دستیابی به تمام اهداف خود را ندارند. کارآفرینانی که با مربی کسب و کار همکاری میکنند اما، یاد میگیرند که زمان خود را بهتر مدیریت کنند. یک مربی کسب و کار میتواند به شما در اولویت بندی مواردی که به گسترش شرکت شما کمک میکند کمک کند. با این قدرت جدید، میتوانید از امکانات بیشتری بهره ببرید و شرکت خود را سریعتر توسعه دهید. به دلیل این آزادی جدید، شما نیز میتوانید زمان بیشتری را در خانه، یا تفریح با افرادی بگذرانید که برای شما مهم هستند.

میتوانید روی کاری که دوست دارید انجام دهید تمرکز کنید

کارآفرینان از حضور یک مربی کسب و کار سود میبرند؛ چرا که به آنها اجازه میدهد زمان بیشتری را صرف انجام کارهایی کنند که از آنها لذت میبرند. اگر زمان بیشتری را صرف تمرکز بر نقاط قوت خود کنید

نقش مربی کسب و کار در توسعه فروش مشاغل

کسب و کار شما سریعتر گسترش می‏یابد. برای هر کارآفرینی تعداد وظایف محدود و مشخصی وجود دارند؛ کارآفرینان از کمک مربیان کسب و کار در شناسایی این وظایف بهره مند میشوند. یک مربی دقیق میتواند به شما کمک کند، تا دریابید که در چه بخشهایی مهارت منحصر به فرد دارید؛ و چه چیزی بیشترین درآمد را برای کسب و کار شما ایجاد خواهد کرد.

بیزنس کوچینگ باعث افزایش درآمد و سود شرکت میشود

یکی از مؤثرترین راههای افزایش فروش و سود در یک شرکت، بهره مندی از بیزنس کوچینگ است. یک مشاور کسب و کار، به صاحبان مشاغل کمک میکند تا زمان بیشتری را صرف کسب درآمد واقعی کنند. وقتی با یک مربی کسب و کار همکاری میکنید، بزرگترین دارایی ها و زمینه ‏های بهبود خودتان را در می‏یابید.

اگر دقت و توجه بیشتری داشته باشید، در زمان کمتر پیشرفت بیشتری خواهید کرد. کارآفرینانی که مشاوره کسب و کار دریافت میکنند، یاد میگیرند که چگونه سودآورترین محصولات و مشتریان خود را مشخص کرده، و روی آنها سرمایه گذاری کنند. به عنوان یک امتیاز، کار با یک مربی کسب و کار میتواند به شما کمک کند، منابعی که قبلاً استفاده نشده را شناسایی و به دست آورید. یک مربی کسب و کار میتواند سریعترین، به صرفه ترین و ساده ترین راه را برای افزایش درآمد و سود به شما نشان دهد.

بیزنس کوچینگ میتواند استعدادهای رو به رشد را پرورش دهد

کارکنان یک شرکت نیز میتوانند از وجود بیزنس کوچینگ، برای توسعه مهارت ها و تخصص خود بهره مند شوند. در پی مشاوره گرفتن از یک مربی کسب و کار، یک مدیر میتواند ارزشهای خود را با اهداف شرکت، به منظور رشد کارکنانش مطابقت دهد؛ در عین حال مهارتهای شخصی خود را نیز رشد و پرورش دهد.

نقش مربی کسب و کار در توسعه فروش مشاغل شرکت‌های بزرگ جهان، سالانه میلیون‌ها دلار را صرف روشهای مدرنی میکنند تا، کارکنان خود را درگیر و سازنده برای اهداف شرکت نگه دارند.

یکی از مهمترین مزایای کارمند بودن در یک شرکت، شانس پیشرفت حرفه ای و شخصی است. این امر نشان دهنده ارتباط مستقیم بین هدایت یک مربی کسب و کار و پیشرفت شغلی در داخل یک شرکت است. بیزنس کوچینگ برای کارمندان برتر میتواند، انگیزه بزرگی برای رشد حرفه ‏ای و افزایش درآمد باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *