نقش کوچینگ کسب و کار در رشد مشاغل

نقش کوچینگ کسب و کار در رشد مشاغل،این روزها شاید بیشتر از گذشته اسم کوچینگ کسب‌ و کار به گوش شما خورده باشد. شاید از خود پرسیده باشید که کوچینگ کسب‌ و کار چیست.

این شاخه از شاخه‌های کوچینگ به طرق مختلف به رشد کارآفرینان، صاحبان مشاغل و افراد حرفه‌ای کمک می‌کند. کوچ کسب‌ و کار یا همان بیزینس کوچ، معمولاً بر اساس یك برنامه مشخص كار می‌کند تا بازخورد عملی، مشاوره شخصی و برنامه‌های رشد را برای مراجعان خود به‌ منظور افزایش درآمد شركت، تسریع در شغل خود یا افزایش رشد مشاغل، به كار برند.

نقش کوچینگ کسب و کار در رشد مشاغل

منظور از کوچینگ شغلی چیست؟

قبل از اینکه به نقش کوچینگ در موفقیت بپردازیم، لازم است ابتدا در مورد مفهوم کلمه کوچینگ اطلاعاتی کسب کنیم. زیرا تا زمانی که ندانیم کوچینگ چیست

و چرا باید از آن برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم، قادر نخواهیم بود روند صحیحی را در پیش گیریم. از این رو بهتر است ابتدا به تعریف مفهوم کوچینگ بپردازیم و بدانیم این مفهوم یعنی چه؟

کوچینگ در اصل به معنای برقراری ارتباط دو طرفه میان راهنما و شخصی است که تازه وارد کسب و کار شده است. راهنما یا کوچ استعدادها و مهارت‌های فرد تازه وارد به دنیای تجارت را بررسی نموده و سپس اقدام به آموزش او برای رشد و رسیدن به موفقیت می‌نماید. در واقع باید کوچینگ را جزو مهارت‌های نرم به حساب آوریم که کاملا یاد گرفتنی است.

در این دوره افراد به خوبی می‌توانند مهارت‌های ارتباط موثر را به صورت عملی یاد بگیرند. نهایتا کیفیت ارتباطات بهبود پیدا می‌کند و باعث می‌شود در روابط یا دیگران موفق عمل کنند. حتی چنین اشخاصی قادر خواهند بود به دیگران نیز کمک کنند تا سریع‌تر موفقیت به دست آورند.

خدمات و مزایای کوچینگ کسب‌ و کار

از آنجایی‌ که کوچینگ کسب‌ و کار به رفتار افراد در محیط کار متمرکز است، پدر علم مدیریت کیفی، ادوارد دمینگ، مفهومی را به‌ عنوان واکنش زنجیره‌ای رفتارها در محیط کار مطرح کرده است.

این یعنی زمانی اقدامات و رفتارهای کارکنان یک سازمان یا مدیران بهبود خواهد یافت که یک بیزینس کوچ آن‌ها را همراهی کند و آن‌ها را در مسیر درست کوچ کند.

بین رویکردهای مبتنی بر برنامه مدیران با کوچینگ دوره‌ای و وابسته به موقعیت‌های مختلف، تعادل و توازن ایجاد می‌کند.

هماهنگی و ارزیابی کار تیم را به‌ منظور ارزیابی عملکرد و چگونگی برقراری ارتباط بین اعضای تیم بر عهده می‌گیرد.

به‌گونه‌ای استراتژیک بر بازاریابی کسب‌ و کار شما متمرکز می‌شود و منتج به افزایش درآمد می‌شود.

این امکان برای مدیران وجود دارد که با برگزاری جلسه معارفه و طرح سؤالات، کوچ مناسب خود که بیشتر با شخصیت و بیزینس شما جفت‌وجور است را بیابند.

فرصتی را فراهم می‌کند تا آنچه را که برای بیزینس در همان لحظه خاص اهمیت دارد، انجام دهید و با اراده به مرحله بعد بروید و بیزینس خود را سریع‌تر و به‌طور مداوم رشد دهید.

کوچینگ کسب‌ و کار به بیزینس‌ها کمک می‌کند تا دیگر در مقابل مشتریان خود احساس درماندگی و خستگی نکنند و در آن شرایط کنترل هم چیز را در دست بگیرند، مدیریت زمان داشته و بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

ریشه مشکلات و مسائل کسب‌ و کار شما را شناسایی کرده و راهکارهای قابل‌ اجرا را برای به‌کارگیری هر چه سریع‌تر و دریافت نتیجه بهتر در خود شما می‌یابد.

به کسب‌ و کارها آزادی عمل می‌دهد و نتایج تثبیت‌شده و قابل پیش‌بینی را دارد.

نقش کوچینگ کسب و کار در رشد مشاغل

نه‌ تنها به رشد سازمان بلکه به رشد فردی مدیران کمک می‌کند.

اگر با یک بیزینس کوچ کارآمد و معتبر همراه شوید، یک تیم با بهره‌وری بالا و ثمربخش خواهید داشت که شما را روز به‌ روز به هدف نزدیک‌تر می‌کند.

با استراتژی‌های فروش و بازاریابی آشنا شده و روش‌های جذب مشتری و کسب درآمد بیشتر را خواهید آموخت.

با نظام ارزش‌های خود و بیزینس‌تان و چگونگی ایجاد یک دید کلی و نهایی از هدفتان آشنا می‌شوید.

کوچینگ کسب‌ و کار چگونگی شروع و توسعه یک بیزینس و آموزش کارکنان را به شما نشان خواهد داد. کارکنان خواهند آموخت که چگونه بر مسائل و مشکلات روزمره کار خود فائق آیند.

بیزینس کوچ در کنار شما خواهد بود تا موانع موجود در مسیر موفقیت خود را شناسایی کنید. طبق ارزش‌ها و باورهایتان، میزان تأثیرگذاری آن‌ها را بر بیزینس خود را بسنجید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *